Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak przekonać dziewczynę do rzucenia palenia e-papierosa?
Autor Wiadomość
patryk99

Wysłany: 26-10-2015   Jak przekonać dziewczynę do rzucenia palenia e-papierosa? [Cytuj]

Moja dziewczyna strasznie dużo czasu spędza paląc e-papierosa. Kiedyś nie było tak uciążliwe, kupiła sobie go z ciekawości (normalnych nigdy nie paliła) i paliła go powiedzmy od czasu do czasu (wiem że jeden pojemniczek z olejkiem o najsłabszej mocy starczał jej na około 10 dni). Obecnie jest coraz gorzej, kupuje najmocniejsze dostępne olejki a jeden pojemniczek potrafi spalić w 1-2 dni zależnie od tego ile czasu wolnego ma na palenie (po prostu pali kiedy tylko ma czas i może to robić). Niedawno moc tych najmocniejszych olejków przestała być dla niej wystarczająca i kupiła sobie jakiś płyn z którego niby robi się te olejki i dodaje go aby zwiększyć moc. Czasami jak widzę to więcej leje tego płynu niż olejka :(, postanowiła też, że będzie samemu robić olejki ponieważ jest taniej i może zrobić mocniejsze. Próbowałem oczywiście wiele razy z nią rozmawiać niestety twierdzi, że nie ma żadnych problemów a pali, bo jej po prostu smakuje.

Najbardziej to martwię się o to, że coś jej się stanie od ciągłego zażywania takich ilości nikotyny która jak czytałem jest cholernie trująca, próbowałem wielokrotnie namówić ją na słabsze olejki jednak nigdy nie chciała na to przystać. Chciałbym też wiedzieć jaka jest maksymalna ilość olejku na ją bezpiecznie mogę jej pozwolić wypalić aby potem próbować jej to redukować ale nie umiem tego policzyć.
 
 
echne

Wysłany: 31-08-2016    [Cytuj]

e-papierosy powinny być używane raczej w odwrotny sposób -zmniejszając moc olejków, a nie zwiększając. wtedy to jest dobra metoda na rzucenie palenia. ale musisz namówić dziewczynę, żeby zaczęła kupować "w odwrotną stronę" - słabsze, rzadziej.
 
 
joannaparzel
parzel

Wysłany: 27-02-2019    [Cytuj]

Może dziewczyna powinna zgłosić się na terapię i spróbować walczyć z uzależnieniem? Nie wiem czy wiesz, ale e-papierosy są dużo bardziej szkodliwe niż zwykłe fajki..spróbuj ją przekonać.
 
 
moskwicz

Wysłany: 31-07-2019    [Cytuj]

e-papierosy powinny być używane raczej w odwrotny sposób -zmniejszając moc olejków, a nie zwiększając. wtedy to jest dobra metoda na rzucenie palenia. ale musisz namówić dziewczynę, żeby zaczęła kupować "w odwrotną stronę" - słabsze, rzadziej.

Wiem, że to trudne... ale powinieneś mieć wpływ na Twoją dziewczynę. Niech stopniowo ogranicza te e-papierosy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna