Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Mój syn pali
Autor Wiadomość
wieslawolecko@

Wysłany: 25-02-2009   Mój syn pali [Cytuj]

Witam!!! Czytając wasze posty i zaznajamiając się coraz bardziej z problemem palenia "trawki"doszedłem do wniosku, że przypadek mojego 17-letniego syna jest klasycznym [jeśli tak można nazwać] uzależnieniem.Dowiedziałem się o tym 9 miesięcy temu ,robiąc liczne testy[liczne -ponieważ próbował on oszukać wyniki różnymi sposobami np.dosypywał do moczu kwasek cytrynowy, miał zamiennik próbki moczu itp.].Zareagowałem stanowczo, zmuszając go do systematycznych wizyt w poradni.Badania prywatne u psychologa...i nic. Nie poddałem się, podjąłem poważne próby umieszczenia go w specjalistycznym ośrodku w Warszawie [mieszkamy w małym miasteczku], wtedy coś zaczęło w nim "pękać". Po wielu rozmowach [myślę, że otwartych -wiedziałem, że pali od ponad roku i prawie codziennie], zaproponowałem alternatywę - coś w rodzaju kontraktu[umowy]między nami. No więc zakazy i nakazy.Zerwanie kontaktów syna z kolegami[miałem to w pewnym sensie ułatwione ,bo szkołę rzucił-brak motywacji], nakaz pracy fizycznej przyniosły pierwsze zadowalające efekty.Kontrole testami co 2 tygodnie -wynik ujemny.O problemie zaczynaliśmy szybko zapominać...za szybko.Wrócił do nas po około 5 miesiącach.Byłem rozgoryczony. Myśli że przegrałem, że nie dam rady uratować mego syna, nie opuszczały mnie.Wracamy znów do systemu nakazów i zakazów, ale nie jestem przekonany o jego powodzeniu.Próbowałem zainteresować syna tym forum, konsultacjami na czacie, ale bezskutecznie.Nie chce o tym słyszeć , irytuje się.Martwi mnie to, że nie ma on żadnych zainteresowań.Jego obecne życie to: praca,dom[ tv i komp],jedzenie i spanie.To straszne, jak długo to potrwa? W końcu będzie pełnoletni, może wtedy skończy się moja "władza" nad nim...i co wtedy? Bardzo kocham swego syna, nie chciałbym go stracić.Wiem, że nadzieją jest pełne otwarcie się jego na ten problem i zrozumienie, ale jak to zrobić?
 
 
miodzio

Wysłany: 25-02-2009   pomoc dla rodzicow [Cytuj]

proponuję, by skontaktowal sie Pan w poradnia uzaleznien w okolicy - w takich miejscach doradzaja, jak postepowac z dzieckiem, by to zblizalo do rozwiazania problemu - jak poda Pan miejscowosc (tu albo na jmaciuk@o2.pl), to podpowiem namiar na konkretna poradnie w okolicy - uzaleznienie to zlozony problem i bez doswiadczenia i pewnej wiedzy trudno jest skutecznie pomoc dziecku mimo szczerych checi - dlatego wg mnie warto siegnac po pomoc specjalistyczna
 
 
wieslawolecko@

Wysłany: 25-02-2009    [Cytuj]

Witam!!! Mieszkamy w Olecku, warmińsko-mazurskie, około 30 km od Suwałk i Ełku.Proszę o kontakt z dobrym specjalistą, bo jak pan zauważył wcześniej odwiedzaliśmy już poradnię.Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
 
 
miodzio

Wysłany: 25-02-2009   Olecko [Cytuj]

Polecam, by poszukał Pan pomocy w tej poradni - powinni w niej pracować specjaliści:

NZOZ Poradnia Uzależnień od Alkoholu, Narkotyków i Współuzależnienia
ul. Nocznickiego 15, 19-400 Olecko
telefon: (0-87) 520-45-91
Placówka przyjmuje pacjentów powyżej 12 r.ż.
Telefon zaufania: (0-87) 520-45-91, czynny pon.-sob. 14.00-16.00
Zakres udzielanej pomocy:
* Poradnictwo dla rodzin osób uzależnionych
* Poradnictwo dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Poradnictwo dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla rodzin osób uzależnionych
* Psychoterapia indywidualna dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Konsultacje lekarskie
* Konsultacje prawne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna