Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Ja już nie wyrabiam....
Autor Wiadomość
dominikanika
sama

Wysłany: 25-06-2009   Ja już nie wyrabiam.... [Cytuj]

Jestem z mężczyzną uzależnionym od 4 lat. Przez te 4 lata próbowałam walczyć z jego uzaleznieniem (prośby, krzyki, grozby itp...). Wszystko na nic. Od pewnego czasu (żałuję, że nie od dłuższego) chodzę na psychoterapię. Mam wielki mętlik w głowie .. dopiero teraz dowiedziałam się, że jestem osobą współuzależnioną od mojego partnera. Dopiero teraz dostrzegam, że on mną manipuluje i wykorzystuje, że stanowiuę dla niego "ochronny parasol" . Kocham go bardzo ale są momenty kiedy też czuję do niego nienawiść.... .... Samotnośc tak bardzo boli.... tak bardzo,że odechciwa się żyć..
Na spotakniu w ośrodku uzależnień dowiedziałam się, że właściwie powinnam zostawić go już w spokoju (bo to i tak nic nie da- on sam musi chcieć się leczyć-on nie chce) i zająć się sobą, swoimi potrzebami. Właśnie , ...tylko osoby współuzależnione mają z tym problem.... Jak zająć się własnym życiem? Jak zająć się sobą?
 
 
miodzio

Wysłany: 01-07-2009   jak sie soba zajac [Cytuj]

mysle, ze juz zaczelas sie soba zajmowac, skoro chodzisz na spotkania grupy dla wspoluzaleznionych :) tu szybko efektow nie bedzie, ale cierpliwa praca nad soba na pewno sie oplaci!!! powodzenia!!!
 
 
Dymecky

Wysłany: 10-07-2009    [Cytuj]

Dobrze powiedzieli on jezeli zalezy mu na tobie zda sobie sprawe ze musi prestac bylem w takiej sytuacji dopiero bo odejsciu dziewczyny zrozumialem ze musze przestac i przestalem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna