Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
czy warto wiązać się z narkomanem
Autor Wiadomość
leniwica

Wysłany: 24-02-2010   czy warto wiązać się z narkomanem [Cytuj]

Od pół roku jestem w związku z nałogowym palaczem marihuany. Pali przynajmniej 1 raz w tygodniu od około roku. W czasie od kiedy jesteśmy razem kilka razy mówił że przestanie palic. Po miesiącu wyjechał z kolegami-palaczami i powiedział że będzie palił. Po wyjeździe miał znów nie palić ale poszedł na impreze. Wrócił skruszony i mówił że go koledzy namówili, wspierałam go. Ostatnio stwierdził że odpuszcza sobie abstynencje bo lubi sobie czasem zakurzyć. Ja paliłam z nim może 3 razy i oczywiście bylo przyjemnie. Z nim już jednak nigdy nie zapale bo zauważyłam spore zmiany w jego zachowaniu, on jednak nie widzi tego. Co raz trudniej mu się uczyć, nie może się skupić i miewa zmienne nastroje. Sprzeczamy się o bzdury, zawsze ja musze ustępować. Chcę z nim przeprowadzić poważną rozmowę o tym że czas żeby przestał palić, nie umiem tego jednak zorganizować ani ułożyć sobie kwestii która go zmotywuje do zaprzestania. Rozważam dwie skrajne reakcje. Odpuszczenie sobie walki albo zostawienie go. Kocham go bardzo chociaz mówi że mu matkuje nie potrafi mnie zostawić.

Jak przeprowadzić tą pierwszą poważną rozmowe?
 
 
Violeta

Wysłany: 28-02-2010    [Cytuj]

Trudne pytanie... To tylko zależy od Ciebie jak taką rozmowę przeprowadzić, Ty go znasz najlepiej.
Jeśli to jego jaranie jest takie sporadyczne, to jeszcze nie jest źle ale warto pogadać o oczekiwaniach jakie masz w stosunku do niego, do jego palenia...
 
 
suzi84

Wysłany: 01-03-2010    [Cytuj]

Leniwica pytasz czy warto wiązac się narkomanem .... nikt z nas chyba nie odważy Ci się powiedziec wprost co masz zrobic bo to Twoje życie i Twój wybór.

Historii dziewczyn współuzaleznionych jest mnóstwo na tym forum. I uwierz ... wszystkie jedziemy na tym samym wózku. Wystarczy poczytac i może wtedy sama sobie odpowiesz na pytanie, czy warto się wiązac z taką osobą. Pamiętaj, że ty jesteś ważna w tym związku. Nie tylko Twój partner i jego potrzeby. Może na kartce napisz sobie wszystkie za i przeciw bycia w tym związku ... bo odpowiedź nosisz w sobie

A pytanie jak sie przygotowac do rozmowy? Nie wiem. Poprostu nie wiem.

Problem w tym, że Twój chłopak nie widzi tego, że ma z tym problem. A wedlug mnie ewidentnie ma. Więc dlaczego to tylko Ty masz się starac?

Zastanów się co chcesz osiągnąc przez taką rozmowę. I poprostu pogadaj.

Trzymam kciuki i napisz jak poszła rozmowa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna