Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
"Słuchaj terapeuty, nawet gdy się z nim nie zgadzasz :)
Autor Wiadomość
Ja

Wysłany: 11-06-2010   "Słuchaj terapeuty, nawet gdy się z nim nie zgadzasz :) [Cytuj]

Witam,

Miodzio napisał:
"Słuchaj terapeuty, nawet gdy się z nim nie zgadzasz :)"

Co to znaczy w praktyce?

Jak to przekazać by dotarło?

Co zrobić by tak było?
 
 
miodzio

Wysłany: 12-06-2010   decyzja, by zaufac [Cytuj]

to wkazowka dla osoby szukajacej pomocy - nie ma w niej podwójnego dna - chodzi o to po prostu, ze czesto zalecenia terapeutyczne zderzaja sie z mechaznizmami choroby i czlowiek sie buntuje i szuka powodow, by te wskazowki podwazyc - dlatego zaleca sie czasem: nie musisz rozumiec by stosowac, najpierw zaufaj metodzie, zrozumiesz potem

w pratkryce: jesli wskazaniem jest, by unikac ludzi uzywajacych, to czesto palacz ma 100 racjonalnych powodow, dla ktorych uwaza, ze to nie jest konieczne w jego przypadku - jednak jesli mimo to zastosuje sie do zalecenia, to z korzyscia dla siebie

nie da sie "sluchac terapeuty" za kogos (tak jak nie da sie za kogos przestac palic) - jednak jesli jako osoba bliska bierzesz udzial w terapii dla wspoluzaleznionych, to wskazowka jest aktualna tez dla Ciebie :)
 
 
Ja

Wysłany: 13-06-2010    [Cytuj]

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. To do Mnie trafiło też tak to teraz czuję.
 
 
Ja

Wysłany: 14-06-2010    [Cytuj]

Może jeszcze jedno?

Oczywiście najlepiej jest jak wszystko jesteśmy w stanie zrozumieć do końca....ale to jest marzenie...... bo ile pytań trzeba zadać by to zrozumieć.

Często ma prawo być tak, że nawet nie wiemy jakie pytanie na ten czas zadać by zrozumieć.....

Coś się kołacze go po głowie i tyle.

........proces przekonywania się trwa......

A może ślepe posłuszeństwo jest wtedy najlepsze? Faktycznie i rzeczywiście.

Tyle, że często ma prawo być tak, że dopiero po zrozumieniu coś mozna zrobić.......bo brak zrozumienia blokuje działanie.

Co wtedy?
 
 
miodzio

Wysłany: 14-06-2010   jak rozmawiac... [Cytuj]

proponuje poczytac o interwencji - moze to cos rozjasni:
http://www.intus.ehost.pl...opic.php?t=2009
 
 
Ja

Wysłany: 23-06-2010    [Cytuj]

Dzięki rozjaśniło.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna