Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
długi staż abstynencji
Autor Wiadomość
mastik
(:

Wysłany: 05-06-2011   długi staż abstynencji [Cytuj]

tak się zastanawiam co się dzieje z ludzmi którzy posiadają przynajmniej roczny...
jak sobie radzą?
jak im się żyje?

rozumiem że jak ktoś już rozwiązuje swój problem to nie ma potrzeby pisać na forum
ale takie wskazówki i przykłady mogłyby pomóc innym
 
 
Korek

Wysłany: 10-06-2011    [Cytuj]

Ja miałem dokłądnie syuacje taką jak piszesz, ponad rok abstynencji, w czasie które zaliczyłem 3 wpadki z jaraniem. Było spoko i myślałem że już to mam za sobą, jednak prawda jest taka że cały czas należy siebie pilnować, paiętać o uzależnieniu i utrwalać siebie samego w trzeźwości. Ja niestety sobie odpuściłem, a wyzwalaczem który doprowadził do nawrotu był niezdany egzamin na uczelni, za którego poprawkę musiałem zapłacić ładnych parę złotych. No i tak zaczął się mój nawrot i okres kilku miesięcu gdy najpierw paliłem sporadycznie a potem prawie codzienni. Na szczęście wróciłem na terapie :)

Ze wspomnień z okresy trzeźwości pamiętam że po prostu przywyczaiłem się do zycia bez. Myśli o jaraniu gdzieś tam się pojawiały jednak coraz rzadziej i mniej intensywnie. Po prostu żyłem normalnie na rzeźwo i to wtedy był mój stan naturalny. Wszystko jest kwestia pracy nad sobą i w konsekwencji przestawienia się na tryb życia w trzeźwości.

Teraz znwou mnie to czeka, a w zasadzie jestem w trakcie tego - na początku. Nie mniej jednak cieszę się że zamiast stać w miejscu lub iść w złą stronę - idę w tą dobrą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna